چرا بعضی از اوقات قانون جذب سریع جواب نمیدهد؟

***سوال یک کاربر***

 سلام خدمت استاد عزیز

 من از سال 79 تاکنون همیشه مباحثی در مورد موفقیت مطالعه کرده ام و در بعضی سمینارها و دوره ها و جلساتی در خصوص موفقیت و ان ال پی شرکت داشته ام اما تاثیر آنها برایم بسیار موقتی و لحظه ای بود و در نتیجه آنها را رها کردم. و زمانی که با کتاب راز آشنا شدم آنرا به اعضای خانواده ام معرفی کردم اما آنرا تهیه نکردم و زمانی که این کتاب توسط خواهرم خریداری شد تا مدتها آنرا مطالعه نکردم زیرا فکر میکردم من که به مطالب آن آگاه هستم و چیزی مثل همان دوره هایی است که قبلا دیده ام بعد از مدتها که جلوی چشمم بود یک روز تصمیم گرفتم آنرا مطالعه کنم بعد از مطالعه آن احساس کردم لازم است برای درک  و فهم آن چیزهای بیشتری بدانم و احساس کردم که کتاب نقص دارد لذا به اینترنت مراجعه کردم بطور باورنکردنی با مجموعه شما آشنا شدم.

ابتدا تردید داشتم وسپس اقدام به ثبت نام در دوره ناگفته های قانون جذب نمودم. باسرعت سعی در درک مطالب آن کردم و برایم بسیار جالب بود.

مطالبی که در خصوص اهداف و کاشتن آن در ناخوداگاه آموزش داده شده در هیچ منبعی به این خوبی و واضح مطرح نشده در واقع من با ضمیر ناخوداگاه خود اشنا شدم.

من بعد از ایجاد سه تغییر در خود اهداف کوتاه مدتم را در ضمیر ناخوداگاه خود هرروز می کارم و حقیقتا پایبند اهدافم هستم بهتر است بگویم که من کتابهایی را که خیلی آرزوی مطالعه آنها را داشتم و همیشه با حسرت به آنها نگاه میکردم فکر نمیکردم روزی آنها را مطالعه کنم.

اما الان 2 مورد از انها را مطالعه کرده و کتاب سوم را شروع کرده ام و هرروز روی اهدافم کار میکنم اما سرعتم رضایت بخش نیست. زمانی که من صرف کرده ام زیاد بوده اما سرعتم راضی کننده نیست البته در آموزش ها ذکر شده روان یعنی آهسته و آهسته یعنی سریع.

ولی حقیقتا من زمان زیادی دراختیار ندارم که بااین سرعت پیش بروم. لطفا من را راهنمایی کنید.

با سپاس از مهر و محبت استاد ارجمند 

نسرین از خوزستان

>>> پاسخ

قبل از اینکه جواب سوالت را بدهم باید بگویم که سوال خوبی از ما پرسیده اید. در اینجا باید مطرح کنم که ما ایمیل های زیادی دریافت می کنیم اما همه ی آنها حاوی سوالات خوبی نیستند. سوال باید طوری پرسیده شود که باعث شود فرد پاسخ دهنده جواب واقعا مفید و کاملی به آن بدهد. متاسفانه اکثر سوالاتی که ما میگیرم بسیار کلی هستند.

هنگام تعیین اهداف لازم است که شما از یک مرحله به بعد، به جزییات بیشتر اهمیت بدهید. و سوال شما نیز اهمیت بسیاری دارد، چون در آن وارد جزییات شده اید. این سوال را کسی که تازه شروع به یادگرفتن قانون جذب کرده نمی توانست بپرسد، چون هنوز تجربه ای از قانون جذب ندارد.

اما از آنجا که شما در دوره ناگفته های قانون جذب شرکت کرده اید. و تمرینات آن را انجام می دهید، پس به این نتیجه رسیده اید که لازم است سرعت رسیدن به اهدافتان را بیشتر کنید.

افراد دیگری هم مثل شما در بعضی از موارد سریع نتیجه می گیرندو در بعضی از موارد سرعت کمتری دارند.

حال اگر این دسته از افراد به طور موشکافانه با قانون جذب و ساختار ذهن ناخودآگاه انسان آشنا نباشند، ممکن است که مرتکب اشتباهات زیادی بشوند.

این دسته از افراد زمانی که دیدند سرعت دستیابی به اهدافشان کند است، به خودشان شک می کنند یا درستی قانون جذب را زیر سوال میبرند.یعنی برای مدتی دست از قانون جذب میکشند و بعد دوباره به آن بازمیگردند و بعد دوباره رها میکنند و و و.....

دو گشایش فکری بزرگ که پس از واقف شدن بر عملکرد ذهنی و درونی خود به آن دست خواهید یافت:

(البته شما به دلیل اینکه هنوز در حال آموزش هستید و دوره به پایان نرسیده به آن دست نیافته اید و دچار مشکل هستید.بدون نگرانی پیش بیایید تا پس از اتمام دوره خودتان شاهد پیشرفتتان باشید.)

و اما

دو گشایش فکری که به آن دست خواهید یافت:

1.سرعت رسیدن به یک هدف، با افکار و برنامه های ذهنی قبلی ما رابطه ی معکوس دارد.

یعنی اگر شما پیشتر افکاری در ذهنتان داشته اید که اعتماد به نفس شما را در مسیر رسیدن به آن هدف خاص ضعیفتر می کرد، پس از استفاده از قانون جذب، زمان بیشتری نیاز خواهید داشت تا اول بتوانید بر آن برنامه های ذهنی منفی غلبه کنید و بعد باورهای جدید را جایگزین سازید.

آیا این حرف برایتان معقول است؟

اجازه دهید مثالی برایتان بزنیم:

فرض کنید که شما می خواهید قهرمان شنا شوید، اما تا به حال پا به استخر نگذاشته اید. درست است که شنا بلد نیستید، اما در عوض ترسی هم از آب ندارید. به همین خاطر پیش یک معلم شنای خوب می روید و هرچه وی دستور می دهد را مو به مو دنبال می کنید تا نهایتا شنا را یاد گرفته و به مراحل بالاتر می روید.

اما اگر در کودکی تجربه ی بدی از آب داشته باشید، یا خود را شناگر ضعیفی بدانید، این به احتمال زیاد سرعت پیشرفت شما را کم خواهد کرد.اما این به این معنی نیست که دیگر قادر به تحقق خواسته ی خود نخواهید بود، بلکه فقط لازم است بدانید که ذهن ناخودآگاه شما زمان بیشتری لازم دارد تا پا به پای ذهن دیگرتان حرکت کند. به عبارت دیگر، در هنگام رانندگی اگر می خواهید پیچ بزنید، اول باید سرعت ماشین را کم کنید و بعد فرمان را بچرخانید! اگر یکدفعه فرمان را بچرخانید ماشین شما از مسیر منحرف خواهد شد و خود را مجروح خواهید کرد.

توجه نکردن به این نکته نیز می تواند موجب شود که شما در مسیر رسیدن به اهدافتان، خود را از نظر فکری و روحی مجروح کنید! علایم این جراحت می تواند ناامیدی و کاهش اعتماد به نفس باشد. از همین الان مواظبش باشید!

و حال گشایش فکری دوم:

2.اگر آنقدر صبور باشیم که اجازه دهیم ذهن ناخودآگاه به تدریج قدم در راه درست بگذارد، از یک نقطه به بعد، شتاب پیشرفت ما 10 برابر خواهد شد.

چندی پیش با یک استاد آواز در مورد مهارتش صحبت می کردیم. از وی پرسیدیم که چطور اعتماد به نفس کافی برای خواندن روی صحنه را پیدا کرده است. وی در جواب جمله ی جالبی را به کار برد "یه جایی باید اون کلیکه بخوره!"

البته شما باید خودتان تجربه کنید و میوه ی این درخت را خودتان از درخت بچینید.

مدتی حداقل به طور موقت به تجربه ما یا کسانی که مرتب از قانون جذب استفاده می کنند اعتماد کنید و همراه با آموزش ها پیش بیایید فقط تا آنجایی که اولین بار این گشایش در درونتان اتفاق افتد. بعد از آن دیگر نیاز به شنیدن حرفهای ما و یا مرور آموزش های دوره نخواهید داشت و خودتان می دانید که برای تکرار آن موفقیت در زمینه های دیگر چکار باید بکنید.

اگر شما کمی صبور باشید تا ذهن ناخودآگاهتان به پای ذهن دیگرتان برسد، ناگهان همه چیز شتاب خواهد گرفت. چون ناخودآگاه تو مسلما قویتر است و ابزارهای بیشتری در اختیار دارد.

یک نمونه جالب دیگر "مایکل فلپس" است. وی می گفت که در کودکی از آب خوشش نمی آمده و نمی خواسته سرش زیر آب باقی بماند. اما چون روی همین ضعفش تمرکز کرده و ذهن ناخودآگاه خود را مرتب تمرین داده، توانسته تا این لحظه رکوردار بیشترین مدال المپیک در رشته ی شنا باشد. وی تا سن 27 سالگی توانسته 22 مدال طلا در المپیک بگیرد! با توجه به اینکه خیلی از شناگران تا آخر عمرشان هم حتی یک مدال نمی گیرند، این دستاورد با ارزشی به حساب می آید! مگه نه؟

و اگر شما کاربران عزیز هم دوست دارید که تکنیک "غیرمستقیم" دوره را برای استفاده از قانون جذب و برنامه ریزی ذهن ناخودآگاه را یاد بگیرید، توصیه می کنیم که حتما در دوره ناگفته های قانون جذب شرکت کنید.

این تکنیک در کمتر از 7 دقیقه، هر روز ذهن ناخودآگاه شما را دوباره آموزش خواهد داد تا باورهای منفی گذشته را عوض کند و با شتابی بیشتر به سمت اهدافتان حرکت کند.